Mikytų alkakalnis

Mikytų kaimas, Barstyčių sen., Skuodo r. (netoli kelio Salantai–Barstyčiai)

Mikytų alkakalnis

Jis yra Žemaitijos nacionalionio parko teritorijoje. Įeina į Mikytų kraštovaizdžio draustinį. Yra respublikinės reikšmės archeologijos paminklas.

Ant alkakalnio pastatytas apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria gražūs apylinkės vaizdai. Yra maldų šulinys, mitologinis akmuo.

Prie 11,5 ha plotą užimančio alkakalnio papėdės šliejasi dvi pelkės, vietinių žmonių vadinamos tyrais. Ne tik palei jų pakraščius, bet ir ant kalno viršūnės gana daug didelių akmenų. Mikytų alkakalnis „garuoja“. Dar prieš Antrąjį pasaulinį karą A.Pocius rašė, kad labiausiai visus kalno garavimas stebina. Prieš lietų arba šiaip per nepagados (apniukusias) dienas kiekvienas gali matyti, kaip iš kalno per eglių viršūnes kyla garai.

ISTORIJA:
Mikytų alkakalnio pašlaitėje yra “Maldų šulinys” – nedidelio piltuvėlio formos, viršuje apie 2 m skersmens ir iki 0,7 m gylio duobė, išdėta akmenėliais. Jos, kaip ir pačio alkakalnio bei akmens su “velnio pėda” aplinkos archeologiniai tyrinėjimai, atlikti 1971 m. rezultatų nedavė. Tuo tarpu vietos sakytinė tradicija , kaip kad nurodo pats duobės pavadinimas skiria senojo tikėjimo laikams bei kultui: “kada senovėje kitoks tikėjimas buvo, žmonės savo Dievui ... aukas aukodavo. Bet nepadėsi tos aukos bele kur... Tai išsikasė jie prie kalno duobę ir tas aukas mesdavo tenai. Visaip būdavo – ir avį kokią ar gyvulį aukodavo, kas ir aukso... A kai mūsėt keitėsi tikėjimas, tai tą duobę, kad aukų niekas negalėtų pasiimti, akmenimis užmėtė”.

Informacijos šaltinis: www.skouds.lt 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Loading map..