Viesitės kraštotyros muziejus „Selija“

Brodeles iela 7, Viesīte, Latvija

Viesitės kraštotyros muziejus „Selija“

Viesitės kraštotyros muziejus „Selija“, siaurasis geležinkelis, P. Stradinio memorialinis muziejus... Viesitės kraštotyros muziejus „Selija“ siūlo apžiūrėti nuolatinę muziejaus parodą apie istoriją, tradicijas, kultūrinį ir istorinį paveldą bei žymius Latvijoje krašto gyventojus.

Siaurojo geležinkelio kompleksas - tai išlikę geležinkelio objektai: lokomotyvai su vagonais, geležinkelio fragmentai, depai, pagalbiniai pastatai ir kiti objektai, kuriuos galima apžiūrėti. Siaurąjį geležinkelį 1915-1916 metais pastatė vokiečiai. Po Pirmojo pasaulinio karo šis geležinkelis buvo pritaikytas ir keleivių pervežimui. Geležinkelių lokomotyvai buvo pastatyti 1918 metais, juos gamino Berlyno firma Schwarzkopf. Paskutinė kelionė siauruoju geležinkeliu vyko 1972 metų rugpjūčio 31 dieną. Lokomotyvus ir vagonus galima apžiūrėti buvusio depo remonto dirbtuvėse.

Galima apžiūrėti ir muziejaus parodų salę - skaityklą, ekspozicijos „Siaurasis geležinkelis“ pastatą bei medžio apdirbimo dirbtuves. Nuolatinės parodos – „Viesitė Selijos viduryje“, „Kaimų raštai“, „Per siaurąjį geležinkelį“. Edukacinės programos – „Viestės pasakojimai“ su tematiniais užsiėmimais (atminties vietos, kovų už laisvę istorija, siaurasis geležinkelis, Stradinių giminė ir kt.), „Šventinė nuotaika“. Nuo 2010 metų vasaros siūlome ir amatininkų paskaitas - medžio apdirbimo, audimo ir t.t. Čia yra audiogidai latvių, lietuvių, rusų, anglų, vokiečių kalbomis.

Kontaktai:
Tel.: +371 65245549, +371 29116334
El. paštas: viesitesmuzejsselija@inbox.lv

Bilietų kainos:
Suaugusiems 0.60 Ls
Studentams 0.30 Ls

Darbo laikas:
Antradienis - Penktadienis 10:00 - 17:00 (pietų pertrauka 13:00 - 14:00)
Šeštadienis 09:00 - 14:00

 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..