Jėkabpilis (latv. Jēkabpils)

Jėkabpilis (latv. Jēkabpils)

Galerija

Jėkabpilis (latv. Jēkabpils)

Jėkabpilis (latv. Jēkabpils)

Jėkabpilis (latv. Jēkabpils)

Jėkabpilis (latg. Jākubmīsts) – miestas Latvijos pietryčiuose, Aukšžemėje, buvusioje sėlių genties teritorijoje. SSRS laikais mieste buvo rusų oro pajėgų bazė.

1237 metais Livonijos ordinas pastatytė akmeninę pilį (vok. Kreutzburg). Archeologiniai kasinėjimai atskleidė, kad ši vieta kažkada buvo labai stiprus prekybos centras tarp Latgalių ir Latvijos genčių.Vos tik pastačius pilį, aplinkui ėmė dygti Krustpilio kaimas. Nors ir daug kartų pilis buvo nuniokota vietinių karų metu, tačiau visada greitai atstatoma. XVII a. senieji rusijos žmonės apsistojo palei Dauguvos upę. 1670 metais ši gyvenvetė įgavo Jėkabpilio vardą, kunigaikščio Jakūbo Ketlerio (Jacob Kettler) garbei.

Legenda sako, kad kunigaikštis mėdžiodamas pasiklydo. Klajodamas netoli Dauguvos upės, tiesiog spontaniškai pastebėjo lūšį po egle, o tuo pačiu metu ir patį miestą. Šiuo metu lūšis po egle yra pavaizduota miesto herbe.

Jėkabpilis ir Krustpilis susijungė 1962 metais. Dvi istorinės miesto dalys (Jėkabpilis ir Krustpilis) yra sujungtos tiltu einančiu per Dauguvos upę.
Pagal 2011 m. statistiką mieste gyvena 26284 žmonių, iš kurių: 59% rusai, 28.4% latviai, 3.1 lenkai, 3,3% baltarusiai, 1.9% ukrainiečiai, 0.9% lietuviai ir 3.4% kiti.
 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Loading map..