Salomėjos Nėries memorialinis muziejus

S. Nėries g. 7, LT-52249, Kaunas

Salomėjos Nėries memorialinis muziejus

Salomėjos Nėries memorialinis muziejus

Salomėjos Nėries memorialinis muziejus

Salomėja Nėris (tikr. Bačinskaitė-Bučienė, 1904 XI 17 – 1945 VII 7) – iškiliausia Lietuvos XX a. poetė lyrikė, didelio talento ir sudėtingo likimo literatūros klasikė.

Salomėjos Nėries memorialinis muziejus Palemone, Vilnelės g. 7 (dabar S. Nėries g. 7), atidarytas 1962 m. lapkričio 17 d. Namas statytas 1937-1938 m. pagal poetės vyro, skulptoriaus ir architekto, Bernardo Bučo projektą. Pastatas medinis, vėliau aptinkuotas, dviejų aukštų, su mansarda ir mūriniu priestatu skulptūros dirbtuvei. S. ir B. Bučai su sūnumi Sauliumi čia gyveno 1937-1941 m.
Muziejuje saugomas S. Nėries ir B. Bučo kūrybinis bei memorialinis palikimas, kurį sudaro apie 6 tūkst. eksponatų. Tai rankraščiai, autoriniai mašinraščiai, laiškai, fotografijos, dokumentai, memorialiniai daiktai, biblioteka, meno kūriniai.
Po 2004 m. muziejaus rekonstravimo lankytojų laukia naujai įrengtos ekspozicijos ir edukacinė klasė. Erdvioje salėje, buvusioje B. Bučo vasaros skulptūros dirbtuvėje, naudojant naujausias informacines technologijas, moderniai įrengta literatūrinė ekspozicija apie S. Nėries gyvenimą ir kūrybą, demonstruojama filmuota medžiaga.
Keturiuose memorialiniuose kambariuose atkurtas XX a. 4-to dešimtmečio menininkų namų interjeras. Pirmame aukšte – svetainė-valgomasis bei žiemos dirbtuvė, kurioje eksponuojami B. Bučo darbai ir fotonuotraukos. Siauri mediniai laiptai veda į antrą aukštą, į S. Nėries darbo kambarį ir neįprastą, originalų šeimos miegamąjį.
Edukacinė klasė įrengta jaukioje mansardoje. Iš jos durys atsidaro į didelę lauko terasą, o iš keturių namo balkonų atsiveria S. ir B. Bučų puoselėto sodo, Lakštingalų slėnio, Kauno marių pakrančių vaizdai.
Muziejuje minimos S. Nėries ir B.Bučo gyvenimo datos, vyksta literatūros vakarai, popietės, susitikimai su menininkais.

Darbo laikas:
antradieniais – šeštadieniais 9–17 val.

Bilieto kaina:
suaugusiesiems – 3 Lt;
moksleiviams, studentams, kariams, pensininkams – 1 Lt.

Papildomos paslaugos
Organizuojamos ekskursijos, literatūros pamokos, paskaitos, edukacinės programos.

Tel. pasiteiravimui (8 ~ 37) 37 36 06

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..