Lietuvos zoologijos sodas

Radvilėnų pl. 21, LT-50299 Kaunas, Lietuva

Lietuvos zoologijos sodas

Lietuvos zoologijos sodas

Lietuvos zoologijos sodas

Lietuvos zoologijos sodas

Lietuvos zoologijos sodas - tai puikus parkas su meno skulptūromis, vaikų žaidimo aikštelėmis ir nuostabia kolekcija, kuri1 sudaro virš 2500 eksponatų, apjungtų į 250 rūšių, iš kurių virš 10 rūšių įtrauktų į Lietuvos raudonąją knygą ir gerokai virš 100 įtrauktos į Tarptautinę raudonąją knygą.

1938 metais liepos 1 dieną gražiame Mickevičiaus slėnyje, buvo oficialiai atidarytas Kauno zoologijos sodas. Zoologijos sodo įkūrėjas gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas numatė šiuos zoologijos sodo tikslus: a) auklėjamasis, b) mokslinis, c) gamtosauginis – zoologijos soduose dažnai išsaugojami likučiai tokių rūšių, kurioms gresia pavojus galutinai išnykti.
Atidarymo dieną ekspoziciją sudarė tik 40 eksponatų. Tai buvo paties prof. Tado Ivanausko bei kitų zoologijos sodų jam padovanoti gyvūnai. Per metus zoologijos sodas pasipildė iki 150 eksponatų. Ypatingai ją papildė Varšuvos zoologijos sodas.
1958 metais gruodžio 4 dieną Kauno zoologijos sodui suteiktas Respublikinio zoologijos sodo vardas. Jis buvo stipriai plečiamas ir tvarkomas, įrengiami nauji voljerai bei statomi paviljonai. Gyvūnų kolekcija kasmet gausėjo. Lietuvos zoologijos sodas garsėjo sėkmingai veisiant retas ir nykstančias gyvūnų rūšis, kaip charzos, kurių jauniklis gimė 1973 metais – tai antras atvejis pasaulyje, o 1962 metais gimęs snieginis leopardas buvo pirmas atvejis Sovietinėje Sąjungoje. Sėkmingai veisėsi Amūro ir Bengalijos tigrai, gepardai, leopardai, begemotai ir daugelis kitų.

Lietuvos zoologijos sodas yra Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (EAZA) narys ir dalyvauja retų ir nykstančių gyvūnų europinėje veisimo programoje (EEP) nuo 1992 metų, nuo 1999 metų – tarptautinės zooedukologų asociacijos (IZE) narys. Tarptautinės rušių informacinės sistemos narys (ISSIS).

DARBO LAIKAS

nuo balandžio 1 d. iki spalio 15 d:
Bilietų kasų darbo laikas nuo 9 iki 18 val.
Terariumas, akvariumas ir tropinių paukščių ekspozicijos dirba nuo 10 iki 17 val. darbo dienomis, išeiginėmis bei švenčių dienomis nuo 10.30 iki 18 val..
Zoologijos sodas atidarytas nuo 9 iki 19 val.

nuo spalio 15 d. iki balandžio 1 d.:
Bilietų kasų darbo laikas nuo 9 iki 17 val.
Terariumas, akvariumas ir tropinių paukščių ekspozicijos dirba nuo 10 iki 17 val. darbo dienomis, išeiginėmis bei švenčių dienomis.
Zoologijos sodas atidarytas nuo 9 iki 18 val.

Akvariume ir tropinių paukščių paviljone kiekvieno mėnesio pirmą pirmadienį SANITARINĖ DIENA. Šie skyriai bus uždaryti ir lankytojai neįleidžiami.

Kontaktai:
Radvilėnų pl. 21, LT-50299 Kaunas, Lietuva
Telefonas +370 37 33 25 40
Faksas +370 37 33 21 96
El. paštas info@zoosodas.lt
 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..