Pagramančio regioninis parkas

Pagramančio miestelis, Tauragės raj. LT-73021

Pagramančio regioninis parkas

Pagramančio regioninis parkas

Pagramančio regioninis parkas

Pagramančio regioninis parkas įsteigtas 1992 m. rugsėjo 24 d. siekiant išsaugoti vertingą Akmenos – Jūros upių santakos slėnių ir miškų kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, sudaryti sąlygas turizmui ir rekreacijai. Parko plotas - 13529 ha. Parko teritorija apima Akmenos ir Jūros upių santaką su gretimomis teritorijomis (Akmenos upės ilgis parko teritorijoje 29 km, o Jūros upės - 38 km.) ir priklauso Šilalės (4,7 tūkst. ha) ir Tauragės (9,0 tūkst. ha) savivaldybėms.
Regioninio parko paskirtis yra išsaugoti ypač vertingus gamtos požiūriu Jūros vidurupio ir Akmenos žemupio kraštovaizdžio kompleksus, Plynosios pelkės biocenozę; išsaugoti kultūros paveldo vertybes: Dapkiškių, Matiškių, Kreivių, Indijos, Pilalės, Švedkulnio, Kuturių, Pagramančio piliakalnius- kryžiuočių karų laikotarpio gynybinės grandinės Jūros ir Akmenos upių krantuose objektus kartu su Balskų, Lylavėnų senkapiais, Tamošaičių akmeniu, senovinėmis gyvenvietėmis, dvarvietėmis ir kapinaitėmis bei Pagramančio miestelio urbanistinį kompleksą.
Ypatingai turtinga augalija Plynosios aukštapelkės telmologiniame draustinyje ir Tyrelių miške. Šių teritorijų eglynuose ir minkštalapių lapuočių miškuose bei aukštapelkėje palankios sąlygos vešėti įvairiarūšei florai ir faunai.

Pagramančio regioniniame parke galite aplankyti:

Riedulys “Milžinas” yra Pagramančio regioniniame parke, Tamošaičių k.; Kernušupio upelio kairėje pakrantėje. Tai valstybės saugomas gamtos paminklas.
Akmenos "Didžioji rėva" – tai akmenuotas Akmenos upės slenkstis.. Akmenos upės nuolydis yra 1,86 m/km, o ties „Didžiąja rėva“ Akmenos nuolydis pasiekia net 3 m/km.
Pagramančio piliakalnis su senovės gyvenviete yra Akmenos kairiojo kranto aukštumos kyšulyje, dešiniajame Gramančio upelio krante. Piliakalnio šlaitai statūs, daugiau kaip 20 m. aukščio. Nors šis piliakalnis ligi šiol plačiau nėra tyrinėtas, tačiau spėjama, jog jis buvo apgyvendintas I tūkstantmetyje - II tūkstantmečio pradžioje.
4 pažintinius takus - pažintinis pėsčiųjų takas „Lylavos hidrografinis draustinis“ kuriame supažindinsite su hidrografinio draustinio vertybėmis (natūraliu upeliu, kertinėmis miško buveinėmis). Plynosios aukštapelkės pažintiniame take susipažindinsite su Plynosios telmologiniu draustiniu. Akmenos kraštovaizdžio draustinio pažintiniame take pamatysite unikalų Akmenos upės slėnio kraštovaizdį. Dabrupio pažintiniame take susipažindinsite su plačialapiais brandžiais medynais.
Taip pat siūlome aplankyti 12 atodangų, iš kurių 11 yra prie Jūros upės ir 1 prie Akmenos upės. Pačios gražiausios ir didžiausios atodangos yra Pagramančio, Genių, Jocių ir Alangos.
Pagramančio regioniniame parke įkurtas lankytojų centras, kuriame gausite visą informaciją apie parką.


Pagramančio regioninio pako lankytojų centras
Pagramančio mstl., Tauragės raj. LT-73021
Telefonas: 8-446-44687
Faksas: 8-446-44687
El. paštas: prplankytoju@info.lt

 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..