Molavėnų piliakalnių kompleksas

Molavėnai, Raseinių raj.

Molavėnų piliakalnių kompleksas

Lankantis Raseinių krašte vertėtų aplankyti išskirtinį kultūros paveldo objektą – gynybinį Molavėnų piliakalnių kompleksą, kuris yra 1,4 km į ŠV nuo Radviliškio – Pagėgių geležinkelio, 1,1 km į R, PR nuo kelio iš Žalpių į Raseinių - Kryžkalnio kelią ir 0,6 km į P nuo Molavėnų - Tukių kelio, Šešuvies deš. krante.
Molavėnų piliakalnių kompleksas, šimtametis ąžuolas ir mitologinis Skirtinio akmuo – valstybės saugomi objektai. Kai kurių istorikų nuomone, šioje vietoje, kadaise buvę garsieji Pilėnai, bet tai patvirtinančių faktų kol kas nėra.
2010 m. birželio mėnesį baigtas įgyvendinti projektas „Molavėnų piliakalnių komplekso išsaugojimas ir pritaikymas kultūros ir viešojo turizmo reikmėms“, kuris finansuotas Norvegijos finansinio mechanizmo, Valstybės biudžeto ir Raseinių rajono savivaldybės lėšomis.
Projekto metu Molavėnų piliakalnių komplekse buvo sukurta objekto lankymui reikalinga infrastruktūra: įrengti laiptai nusileidimui nuo piliakalnio bei takai (pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia), aikštė žiūrovams, vieta prekyvietei, atokvėpio aikštelės, automobilių stovėjimo aikštelės, laužavietė, informacinės rodyklės, stendai ir t.t.
Molavėnų piliakalnių kompleksas yra įtrauktas į nacionalinį Autoturizmo maršrutą „Lietuvos istorijos ir kultūros vėrinys“.

Daugiau informacijos: http://www.rvic.lt/
 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..