Saulkrastai (latv. Saulkrasti)

Saulkrastai (latv. Saulkrasti)

Galerija

Saulkrastai (latv. Saulkrasti)

Saulkrastai (latv. Saulkrasti) – miestas kuris driekiasi rytinėje Rygos įlankoje. Miestas tęsiasi net 48 kv. km., iš kurių laukai ir miškai sudaro 42 kv. km.

Miesto šūkis „Miestas arčiau saulės. Miestas, kurio pavadinimas susijęs su saulę“. Saulkrastų miesto herbas simbolizuoja keturias upes (baltos juostos) Inčupė, Peterupė, Ķišupė, Age ir penkis kaimus (žalios juostos) Bādciems, Katrīnbāde (Pabaži), Pēterupe, Neibāde ir Zvejniekciems. Saulkrastuose, kasmet liepos pabaigoje, vyksta kasmetinis „Saulkrastų džiazo festivalis“

Inčupėje ir Peterupėje rasti akmeniniai kirvukai leidžia daryti prielaidą, kad šiose žemėse gyventą jau ledynmetyje. Rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą Saulkrastų teritorija paminėta Livonijos Henrio kronikuose XII – XII a.

Prieš susidarant Saulkrastams, teritorija priklausė Bīriņi parapijai. Dabartinė Saulkrastų teritorija susiformavo susijungus Inčupės, Peterupės, ir Kišupės upių krantuose tuomet gyvenusioms vietovėms. 1823 m. Neibāde teritorija susikurė šalia Kišupės ir tuomet buvo pagrinde Vidžemės didikų poilsio ir plaukiojimo vieta, kuri tapo ganėtinai populiari po I-ojo Pasaulinio karo. 1898 m. Pabaži dvare esanti Katrīnbāde plaukiojimo vieta buvo padalinta į vasarnamių sklypus. 1920 m. buvo priimti statybų planai Neibāde and Pēterupe miestams.

Šiuo metu Saulkrastuose gyvena apie 6000 gyventojų, iš kurių beveik 3000 gyvena kaimo vietovėse. Tarp jų apie 82% latvių, 11% rusų, likę 7% kitų tautybių.
 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Loading map..