Lydumniekų karo muziejus

Līdumnieki, Cibla, Latvija

Lydumniekų karo muziejus

Lydumniekų valsčiaus buvusios dūmos pastate įrengtas nedidelis muziejus, kur surinktos Antrojo pasaulinio karo relikvijos, rastos artimiausioje apylinkėje. Muziejuje saugomos Antrojo pasaulinio karo relikvijos, senoviniai buitiniai daiktai.

Tankų ir ginklų detalės ir kitos grėsmingos karo technikos liekanos, peršautos kulkomis, surūdiję šalmai, uniforma su įvairių armijų kilpelėmis, fronto buitiniai daiktai ir šaunamasis ginklas, kuris atrodo grėsmingesnis, negu yra iš tikrųjų, senos nuotraukos, iš kurių žiūri uoliųjų karių veidai. Šitie ir daugybė kitų eksponatų, susijusių su karu ir armijos gyvenimu, saugomi Ludzos rajono Ciblos krašto Lydumniekų valsčiaus buvusiame valsčiaus name.

Pačiame Latvijos pasienyje, buvusiame valsčiaus centre, vietinių jaunų žmonių pastangomis sukurtas unikalus karo technikos muziejus, į kurį važiuoja ekskursantai iš visos Latvijos. Neretai turistai pasitinkami savotišku pasirodymu – vyrai, užsidėję vokiečių ir sovietų kariuomenių uniformą, su grėsmingais veidais „ima belaisvius“, „apklausia“, puola iš apkasų, o kai praeina pirmas išgąstis, gali pasijuokti, pasiūlyti nusifotografuoti karo laukų sąlygomis ir pavaišinti skurdžiomis fronto vaišėmis. Įėjimas į muziejų kol kas už savanorišką auką.

Tel. pasiteiravimui + 371 26536409 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..