Paparčių Buvusio dominikonų vienuolyno liekanos
Buvusio dominikonų vienuolyno liekanos (Dominikonų g. 1). LDK iždininkas Stanislovas Beinartas Paparčiuose 1649 m. įsteigė dominikonų vienuolyną. 1864 m. carinės Rusijos valdžios įsakymu vienuolynas uždarytas. Vėliau – nugriautas. Išliko tik vienuolyno vartų likučiai, buvusių kapinių koplyčia. Atkasti vienuolyno ir bažnyčios pamatai. Verta aplankyti išsaugotus statinių ansamblio fragmentus - ilgą laiką (XVIII-XIX a.pirm. p.) čia buvo garsus Lietuvos dominikonų kultūrinis ir dvasinis centras.
Paparčių dominikonai turėjo savo noviciatą, nuolatos ruošusį iki 20 kandidatų. Taip pat veikė vienuolių išlaikoma parapinė mokykla. Išliko Paparčiuose rašytos Lietuvos istorijos rankraštis.1844 m. į Paparčius buvo pervežtos knygos iš uždarytų Gardino ir Vilniaus dominikonų vienuolynų ir šio konvento biblioteka tapo centrine dominikonų provincijoje. Žinoma, kad tuo metu bibliotekininko pareigas ėjo tėvas Dominykas Sutkevičius, garsėjęs apie 1835 m. Palėvenėje parengtu „Lietuvių - lenkų žodyno” rankraščiu. Vyskupas Motiejus Valančius 1850 m. tą „Žodyną” rengėsi išleisti, tačiau tai nebuvo įgyvendinta. Knygos iš šio vienuolyno bibliotekos išgabentos į Peterburgą 1865 m. Dalis knygų dabar yra Vilniaus universiteto bibliotekoje ir Valstybės istorijos archyve.
Vienuolyno pastatas buvęs dviaukštis su rūsiais. Tėvų dominikonų celės buvę antrame, o naujokų — pirmame aukšte. Kiekvienas turėjęs atskirą celę. Bendrai rinkdavęsi koplyčioje (oratorijoje), kuri buvusi žemutiniame aukšte. Ją puošė medinis, Švč. M. Marijai pašvęstas altorius. Vienuoliškai įrengtoje svetainėje priiminėdavę svečius ir keleivius. Prie vienuolyno buvo įsteigta špitolė. Be to, konventas turėjęs didelį, pažangiai organizuotą ūkį. Jame buvo didžiulė oranžerija, kalvės, staliaus dirbtuvės, siuvyklos, ledainės, bravorai. Savo gamybos vyną, alų netgi pardavinėję. Paparčių dominikonų vienuolyno naikinimas susijęs su 1831 ir 1863 metų sukilimo įvykiais. Per stebuklą išliko tvoros vartai ir kapinių koplyčia. Šalia – varpinė ir varpas, kurį Paparčių kaimui padovanojo vokiečiai. Toliau šiek tiek paėjus gatve – paminklas Vasario 16-osios akto signatarui Alfonsui Petruliui atminti.
Artimiausi objektai
- Sodyba pokyliams, vestuvėms, jubiliejams. (~23 km)
- Sveikatinimo -reabilitacijos centras (~24.6 km)
- Įsikūręs nuostabiame gamtos kampelyje, apsuptas vilnijančių miškų ir ežerų, viešbutis „Le Meridien Vilnius“ džiugina svečius originaliu… (~27.3 km)
- Įspūdingo grožio poilsio kompleksas šalia Trakų (~28.3 km)
- Sukarintų renginių organizavimas įmonėms, draugų susiburimams. (~28.3 km)
- Laisvalaikio ir verslo centras „Slėnis“ įsikūręs 5,6 ha teritoriją užimančiame Galvės ežero pusiasalyje, buvusioje Totoriškių dvaro… (~29.2 km)
- Dažasvydis-pramoga norint atšvesti gimtadienį, mergvakarį arba bernvakarį, įmonės šventes, ar kitokią šventę. (~29.6 km)
- Vyksta tik sutemus Trakų raj. Pagal individualius užsakymus grupėms. (~30.1 km)
- Trakų miesto centre nakvynė „Ant ežero kranto“ (Tik 5 zingsniai iki ežero). www.pailsekite.lt (~32.8 km)
- Nakvyne Trakų miesto centre ant ežero kranto. (~32.8 km)
- Viešbutis su kavine-baru „Bajorų užeiga“ įsikūręs Vilniaus priemiestyje, Avižieniuose, Sudervės g.10, greta magistralės Vilnius - Panevėžys… (~32.8 km)
- Svečių namai „Trakaitis“ įsikūrė vaizdingoje ir ramioje Trakų miesto vietoje netoli Babruko ežero.… (~33.1 km)
- Seminarams, konferencijoms, vestuvėms rengti maloniai kviečiame Jus į poilsio kompelsą “Margio krantas” įsikūrusį nuostabiame gamtos… (~33.7 km)
- (~34.6 km)
- Sodyba Trakų r. prie ežero pobūviams, renginiams, poilsiui iki 140 asmenų. (~36 km)
- Banketinės salės nuoma (iki 50 žmonių) Pirties su baseinu, nuoma (iki 25 žmonių) Apgyvendiname… (~36 km)
- Tik su vairuotoju. (~36.9 km)
- Modernus, 84 atnaujintus ir spalvingus kambarius, 2 konferencijų sales, jaukų restoraną, 24 val. per parą veikiantį barą, nemokamą bevielį… (~37 km)
- Poilsiavietė ant ežero kranto (~37.6 km)
- Pramoginės ir pažintinės kelionės Ukmergės apylinkėse (~37.8 km)
Artimiausios lankytinos vietos
- Koplyčia statyta XVIII a. II-oje pusėje. Jos interjerą puošia iliuzinis, ant sienos tapytas…(~0 km)
- Šalia piliakalnio teka Žiežmara. Piliakalnio šlaitai statūs, 16–18 m aukščio. Rytinėje,…(~0.3 km)
Paparčių Šv. Vyskupo Stanislovo ir Šv. Pranciškaus Asyziečio bažnyčia
Pirmoji bažnyčia pastatyta XVI a. Dominikonai padidino bažnyčią (pristatė Šv. Domininko…(~0.3 km)- Tai retas statinys Lietuvoje. Kolumbariumo tiksli pastatymo data nežinoma, iš viso jis buvo…(~0.3 km)
- Laukagalio akmuo, vadinamas Didžiuoju aukuru arba Velnio sostu. (~2.1 km)
- Akmuo yra Žąsliuose Vilniaus g., važiuojant link Kaišiadorių, dešinėje kelio pusėje. (~10 km)
- Minima nuo 1513 m. XVII a. ji buvo sugriuvusi, pamaldos laikytos laikinoje pastogėje. (~10 km)
- Dabartinė bažnyčia baigta statyti 1932 m. pagal A. Aleksandravičiaus projektą, interjerą…(~18.1 km)
- Vyskupija Kaišiadoryse buvo įkurta 1926 m.(~18.2 km)
- Neries regioninis parkas įsteigtas Neries vidurupio kraštovaizdžiui išsaugoti.Čia saugomos unikalios Neries kilpos, skardžiai ir…(~18.3 km)
- Mūro Strėvininkų piliakalnis įrengtas Strėvos upės kairiajame krante buvusioje kalvoje.(~19 km)
- 2005 m. ją įrengė Kaišiadorių Miškų urėdija...(~19.9 km)
- Cerkvė statyta 1895 m., tačiau 1969 m. pastatas sudegė. Dabartinė cerkvė pastatyta 1974 m. (~20.1 km)
- Mūro Strėvininkuose išliko Oginskių dvaro rūmai, kurie konfiskuoti iš savininkų po 1831 m. sukilimo ir po to buvo naudojami kaip…(~20.1 km)
- Bažnyčios istorija siekia 1502 m. Mūrinės bažnyčios projektas patvirtintas 1909 m., o 1914 m.…(~21.5 km)
- Rusijos caro Aleksejaus Michailovičiaus valdymo metais buvo atlikta patriarcho Nikono Rusijos cerkvės reforma - bažnyčios galva buvo…(~25.8 km)
- Jį rasite Pivonijos seniūnijoje, į rytus nuo Bartkūnų kaimo. Vietiniai žmonės piliakalnį vadina Koplyčkalniu.(~27.8 km)
- Piliakalnį rasite Pabaisko seniūnijoje, vakarinėje Sukinių kaimo dalyje, kairiajame Šventosios upės ir dešiniajame Žuvintės upelio…(~28 km)
- 2010 metais, rugsėjo 12 d. Lietuvoje, netoli Vilniaus esančių Trakų miestelio, garsėjančio savo ežerais ir istorine bei kultūrine…(~28.2 km)
- >Mūšis įvyko 1435 m. tarp Žygimanto Kęstutaičio ir Švitrigailos kariuomenių, nes jie abu pretendavo į LDK Didžiojo kunigaikščio sostą.(~29.4 km)