Viekšnių vaistinės muziejus

Tilto g. 3, LT-89492, Viekšniai, Mažeikių raj.

Viekšnių vaistinės muziejus

Muziejaus rinkinį sudaro šioje vaistinėje dirbusių farmacininkų bei jų šeimų narių asmeniniai daiktai, baldai, dokumentai, vaistų gamyboje naudoti prietaisai, įrankiai, indai, apskaitos knygos, receptai, vaistiniai preparatai, vaistinė žaliava.

Tai išlikusi autentiška XIX a. II pusės kaimo vaistinė su pilnu oficinos (receptų kambario) apstatymu, įranga, rūbais, prietaisais, vaistiniais preparatais bei žaliava, apskaitos knygomis, receptais, signatūromis bei kita vaistinės dokumentacija. Ekspozicija prasideda oficinoje arba receptų kambaryje. Čia būdavo priimami lankytojai, parduodamos farmacijos prekės ir vaistai. Ją vaistinės savininkai stengdavosi įrengti kuo gražiau, ne vien puošnesniais baldais apstatyti, bet ir rudais, taip vadinamais štanglarais, papuošti. Čia atlikdavo ir paskutines vaistų gamybos operacijas: susvarstymą, išpilstymą, supakavimą.

Vaistinės ekspozicija tęsiama gyvenamosiose vaistininko patalpose. Dviejuose kambariuose išdėstyti XIX a. II p. ir XX a. I p. vaistinėje naudoti vaistažolių, pleistrų gamybos įrankiai bei indai, prietaisai lašelių gamybai, homeopatinių vaistų preparatai, receptai, signatūros, vata iš siūlų bei kai kurios žaliavos pavyzdžiai, kaip vėžio girnelės, žmogaus oda, Sibiro bebro vidaus organai ir kt.

Nuo įsikūrimo nepasikeitusi vaistinė veikia ir šiandien, ir ne tik kaip muziejus. Joje prekiaujama vaistingų žolelių mišiniais nuo įvairių ligų. Vaistinės patalpos išnuomotos žinomai Lietuvoje žolininkei-farmakognostei Jadvygai Balvočiūtei.

XX a. I p. inteligento buities ekspozicija. Įrengti 4 vaistininko gyvenamieji kambariai bei virtuvė su prieškambariu. Čia gausu vaistininko šeimos relikvijų, namų apyvokos daiktų, asmeninių nuotraukų.

Neatsiejama vaistinės muziejaus dalis – atkurtas vaistininko vaistažolių sodas, kuriame auginama apie 200 vaistingųjų augalų: diktonas, palemonas, peletrūnas, ežiuolė, radiolė, stumbražolė ir kt.
Rengiamos meno, istorijos, kraštotyros parodos. Kultūrinė, šviečiamoji veikla. Muziejuje vyksta poezijos popietės, knygų pristatymai, kameriniai koncertai, susitikimai su įdomiais žmonėmis ir kita švietėjiška veikla.

Kontaktai:
Adresas: Tilto g. 3, LT-89492, Viekšniai, Mažeikių rajonas.
Tel. (8 ~ 443) 37 420.

Darbo laikas:
antradieniais – penktadieniais 9–17 val.
šeštadieniais 9–16 val.

Bilieto kaina:
suaugusiesiems – 2 Lt;
vaikams – 1 Lt.

Ekskursijos kaina:
suaugusiųjų grupei – 15 Lt;
vaikų grupei – 10 Lt.

Nemokamas lankymas:
rugsėjo – balandžio mėn. trečiadieniais.

Informacijos šaltinis: Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..