Panevėžio miesto dailės galerija

Respublikos g.3, LT-35199 Panevėžys

Panevėžio miesto dailės galerija

Panevėžio miesto dailės galerija

Panevėžio miesto dailės galerija

Panevėžio miesto dailės galerija įkurta 1990 m., pavaldi miesto savivaldybei, jos steigėjas - miesto Taryba.
Dailės galerija dirba parodinės, rinkinių kaupimo, švietimo, leidybos ir koncertinės veiklos kryptimis.
Kasmet Dailės galerijoje surengiama per 20 įvairių žanrų personalinių, grupinių, vienos meninės koncepcijos parodų. Čia eksponuojami Panevėžio, Aukštaitijos, Lietuvos ir užsienio menininkų kūriniai. Siekiama pristatyti ne tik galerijos parengtas kolekcijas, bet ir inicijuoti naujus projektus bei dalyvauti bendruose Lietuvos ir užsienio šalių meniniuose projektuose.
Edukacinę galerijos veiklos dalį sudaro darbas su lankytojais parodų metu, reguliariai vykstančios paskaitos, diskusijos kultūros retrospektyvos, menotyros temomis, tarptautinės teorinės konferencijos, kurių temas lemia meno pasaulio problemos. Čia nuolat vyksta kamerinės muzikos koncertai. Galerija rengia katalogus, lankstukus, plakatus, informacinius leidinius.
Bendradarbiaudama su AB “Panevėžio stiklas”, o nuo 2006 m. su keramikos įmone UAB ,,Midenė“ galerija organizuoja tarptautinius keramikos simpoziumus. Šie simpoziumai tapo žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Panevėžio dailės galerijoje sukaupta per 600 šamotinės keramikos kūrinių kolekcija, sukurta 143 menininkų iš 32 pasaulio valstybių. Greta šios unikalios kolekcijos, kurią kasmet papildo nauji kūriniai, galerijoje surinkta daugiau nei 3000 knygų, įvairių leidinių bei vizualinės medžiagos apie pasaulio keramiką. Simpoziumų metu vyksta tarptautinės teorinės konferencijos keramikos tema, į kurias be dalyvių, kviečiami ir teoretikai, todėl galimi vertingi teoriniai apibendrinimai. Į šias konferencijas keramika besidomintys atvyksta iš įvairių Lietuvos miestų, kaip ir į uždarymo parodą Dailės galerijoje, kur galima pamatyti visus per simpoziumą sukurtus darbus.

Kontaktai:
Respublikos g.3, LT-35199 Panevėžys, Lietuva
Tel./faks.: 8- 45 584802
El.paštas : galerija@arspanevezys.lt
 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..