Ainažiai (latv. Ainaži)

Ainažiai (latv. Ainaži)

Galerija

Ainažiai (latv. Ainaži)

Ainažiai (latv. Ainaži) – uosto miestelis Vidžemės regione, Latvijoje. Ainažiai yra netoli Estijos sienos.

Ainažiai egzistavo šimtmečius kaip Livonijos kaimas. Pirmą kartą kaip miestas buvo paminėti 1564 m. 1870 m. Ainažiams buvo ypač sėkmingi metai, nes nuo tada buvo pradėta laivų gamyba bei jureivystė.

XIX a. Vidžemės ir Kuržemės teritorijos buvo nusėtos pušų miškais. Ainažiai buvo puikioje strateginėje vietoje prie jūros, kas leido tapti tobula vieta laivų gamybai. 1864 m. Krišjānis Valdemārs paremė pirmosios laivybos mokyklos Latvijoje steigimą. Mokykla suteikė galimybę jauniems estų ir latvių ūkininkams tapti kapitonais visiškai už dyką. Laivų gamybos bei laivybos mokyklos dėka, Ainažiai sparčiai augo. Nuo 1857 m. iki 1913 m. mieste buvo pagaminta daugiau nei 50 laivų. 1902 m. Ainažiuose buvo pastatytas uostas bei geležinkelio stotis. Taip patmieste buvo vėjo malūnai, žuvies perdirbimo fabrikas bei plytų krosnis. Iki I-ojo Pasaulinio karo Ainažiai buvo pagrindinis uostas Vidžemėje ir ketvirtas pagal dydį uostas Latvijoje. Miestui net pavyko aplenkti tuo metu ypač stiprų Salacgryvos uostą. Dėja Mokykla sėkmingai egzistavo tik 50 metų, kol sunaikinta I-ojo Pasaulinio karo metu.

I-ojo Pasaulinio karo metu Ainažiai stipriai nukentėjo. Uostas bei visa laivų gamykla buvo sunaikinti. 1919 m. Vasarį estų armija išvarė vokiečius iš miesto. Po karo Ainažiai atiteko Latvijai, nepaisant, kad didžioji dauguma gyventojų buvo estai.

Pirmosios Latvijos nepriklausomybės metu (1918 – 1940 m.) Ainažiai buvo atgaivinti. Karo metu paskandintas laivynas buvo visiškai užblokavęs uostą. Po karo uostas buvo išvalytas, pragilintas bei atstatytas 1923 m. 1930 m. buvo pastatytas Ainažių uostas.

II-ojo Pasaulinio karo metu Ainažiai vėl buvo sunaikinti. Naujoji laivybos mokykla buvo sudeginta, uostas susprogdintas, o sandeliai išplėšti.
 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Loading map..