EUROPOS PARKAS, Europos centro muziejus

Joneikiškių k., Vilniaus r.

Telefonas: +370 5 2377 077
Faksas: +370 5 2377 077
El. paštas: hq@europosparkas.lt

Kasdien nuo 10:00 iki saulėlydžio.


Įvertinimas

0 (0)
EUROPOS PARKAS – romantiškas ir nepakartojamas 55 hektarų meninis kraštovaizdis, pilnas paslapties ir atradimų džiaugsmo. Britų dienraščio „The Independent“ įtrauktas į įspūdingiausių pasaulio muziejų penkiasdešimtuką. Tarptautinio kelionių albumo „Destination Art“ pripažintas unikaliausia mūsų šalies vieta, dėl kurios verta aplankyti Lietuvą. Čia eksponuojama daugiau kaip šimtas dailės kūrinių. Tarp įvairių pasaulio šalių menininkų sukurtų skulptūrų - žymiausių šiuolaikinio meno kūrėjų M. Abakanowicz, D.Oppenheimo, S. LeWitto, B. Pepper darbai.

Europos parko istorija prasidejo prieš dvidešimtmetį nuo skulptorius Gintaro Karoso (g. 1968) siekio ir užsispyrimo apleistame miške sukurti modernaus ir šiuolaikinio meno muziejų. Muziejaus tikslas – meno kalba įprasminti geografinį Europos žemyno centrą, 1989 metais nustatytą Prancūzijos Nacionalinio geografijos instituto. Muziejus kuriamas kaip vientisas gamtos ir meno kūrinių ansamblis. Išraiškingas parko reljefas, kalvelės ir lomos, nedideli tvenkiniai kartu su meno kūriniais sudaro nedalomą visumą. Žavi geltonai žydinčios pievos pavasarį ir taurūs spalvų sąskambiai rudenio rūkuose.

Europos parkas yra 20 minučių kelio nuo Vilniaus centro. Pavažiavę Žaliųjų ežerų keliu nuo Vilniaus į šiaurę, Europos parke, pateksite į keisčiausių fantazijų pasaulį – šiuolaikinį meno muziejų po atviru dangumi.

Europos parke galima išvysti įspūdingiausią skulptūrą pasaulyje iš senų televizorių - tai Gintaro Karoso LNK Informedis, Ginnesso rekordų agentūros pripažintas pasaulio rekordu. Skulptūros idėja - parodyti sovietinės ideologijos, daugiau nei pusę amžiaus diegtos per televizorių dėžutes, beprasmybę.

Europos parko Edukacijos centrą (autorius - Gintaras Karosas) drąsiai galima būtų pavadinti architektūra - skulptūra. Skulptūriško pastato stogas apsodintas žole ir atrodo tarsi kalnas.

Čia atvykus galima sudalyvauti kūrybiniuose edukaciniuose užsiėmimuose. Rudens - žiemos metu, kuomet gamta ir menas susilieja į dar paslaptingesnę visumą, siūlomos nepakartojamos ekskursijos su fakelais po naktinį Europos parką. Europos parke galite išsinuomoti dviračius ir pažintį su muziejumi tęsti dvirate transporto priemone.

Apsilankę Europos parke, užsukite į netoliese įsikūrusį muziejų unikaliame akmens mūro Liubavo dvaro malūne.

Lankantis kartu Europos parke ir Liubavo dvaro muziejuje taikoma 20 proc. nuolaida.


Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..