Vilniaus kalvių muziejus-galerija

Užupio g. 26, Vilnius

Vilniaus kalvių muziejus-galerija

Vilniaus kalvių muziejus-galerija

Vilniaus kalvių muziejus-galerija

Vilniaus kalvių muziejus-galerija

Vilniaus kalvių muziejus-galerija

Vilniaus kalvių muziejus-galerija

UAB “Vilniaus kalviai” įkurta 1993 metais. 2004 metais prisijungė prie dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programos, ko pasekoje po metų Užupyje, name Nr. 26 duris atvėrė Užupio kalvystės muziejus- galerija.
Muziejaus- galerijos įkūrėjas yra profesionalus kalvis, 9 metus amato paslapčių mokęsis meno kūrinių restauravimo dirbtuvėse ir vėliau įkūręs įmonę “Vilniaus kalviai”, kuriai vadovauja iki šiol. Raimondas Vaitkūnas turi aukštąjį universitetinį ir vidurinį meninį išsilavinimus.
Muziejaus – galerijos - dirbtuvės tikslas - puoselėti, vystyti ir saugoti senąsias kalvystės amato tradicijas, perduoti turimas žinias rodant ir pasakojant apie senojo amato subtilybes augančiajai kartai, atskleidžiant amato grožį ir senovės tradicijų giluminę prasmę bei išlaikant tamprų ryšį su protėvių pasaulio ir grožio supratimo ištakomis. Čia vilniečiai ir miesto svečiai supažindinami su kalvystės amato istorija, jo raida, demonstruojami unikalūs muziejiniai eksponatai nuo kalviškų vinių ir laimę nešančių pasagų iki subtilių žvakidžių ir kalviškos juvelyrikos pavyzdžių, įvairiausių atlikimo stilių ir paskirties suvenyrų. Rasite čia ir tai, kas įrašyta į UNESCO kultūros nematerialaus paveldo sąrašą - tik Lietuvoje išlikusias, pagonybės simboliais papuoštas ir senovės lietuvių pasaulėjautą perduodančias „saulutes“. Kryždirbystės istorijai atminti ir įprasminti veikia nuolatinė kryžių ir saulučių paroda.
 

Užupio kalvystės muziejus - galerija
Užupio g. 26, Vilnius
Telefonas: 8 5 2153757, Mob.tel. 8 616 70981
Darbo laikas: II 10.00-19.00, III 10.00-13.00 IV-V 10.00-19.00, VI 10.00-17.00

Kalvystės amato demonstravimas: antradieniais 13- 18 val. arba susitarus iš anksto.
 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Christy Walton 2022-05-23 01:54
Sveiki visi,
Aš esu privatus skolintojas, siūlau paskolą 2% tai yra teisėta įmonė su garbe ir skirtingumu, mes esame pasirengę padėti jums išspręsti bet kokias jūsų finansines problemas, siūlome visų tipų paskolas, taigi, jei jus domina šis paskolos pasiūlymas susisiekite su mumis mūsų el. pašto adresu (christywalton355@gmail.com) Taip pat pateikite toliau pateiktą informaciją, kad galėtume nedelsiant tęsti paskolą.

Vardas:
Reikalinga suma:
Trukmė:
Šalis:
Paskolos paskirtis:
Mėnesinės pajamos:
Telefono numeris:
Susisiekite su mumis ir nurodykite aukščiau nurodytą informaciją mūsų el. pašto adresu: christywalton355@gmail.com
Pagarbiai jums visiems.

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..