Aučynų piliakalnis

Aučynos, Švenčionių raj.

Aučynų piliakalnis

Piliakalnis yra prie Aučynų k., Švenčionių seniūnijoje, Švenčionių rajone, 0.75 km į pietryčius nuo Ilgio ežero, 0.25 km ta pačia kryptimi nuo Šventos-Ceikinių kelio ir 0.3 km į šiaurę nuo Saločio ežero. Kultūros paveldo objektas užima 0.61 ha plotą, apsaugos teritorijos plotas - 77.8 ha. Piliakalnis įrengtas Nalšios žemėje.
Tai gana stačiašlaitė, pailga, nupjauto kūgio formos kalva. Aikštelė beveik neišsiskiria, ji ovali, apie 20 m ilgio ir 15 m pločio.
Gynybinių įrengimų piliakalnyje neaptikta, tik šlaitai yra gana statūs, iki 11 m aukščio. Archeologiniai tyrimai parodė, kad vakarinėje piliakalnio papėdėje galėjo egzistuoti senovės gyvenvietė.
Pakelėje esančio Aučynų piliakalnio pavadinimas vėl siejamas su legenda. Atseit senovėje keliu važiavęs slavų pirklys, prisikrovęs vežimą avikailių. Su skiltuvu degda¬mas pypkę, uždegė avikailius. Jiems pradėjus degti, pasi¬baidė arklys. Bėgdamas išmėtė kailius. Pirklys juos rink¬damas dejavo: „Aučina, aučina". Nuo to laiko tą vietovę žmonės pradėjo vadinti Aučynom
 

Sirvėtos regioninis parkas

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..