Raseiniai

Raseiniai

Galerija

Raseiniai

Raseiniai – miestas vakarų Lietuvoje, Kauno apskrityje, 76 km į šiaurės vakarus nuo Kauno, Žemaičių aukštumos pietrytinėse priekalnėse, prie Žemaičių plento. Raseinių rajono savivaldybės centras. Gyventojų (2010) 12 363, plotas 8,5 km².
Lankytojų visada laukia Raseinių krašto istorijos muziejus, unikalus netik savo ekspozicijomis, bet ir pastatu, jis įsikūręs buvusiuose (1930 m. statybos) politinių kalinių arešto namuose. Muziejaus eksponatų rinkinį sudaro Raseinių krašto istoriją atskleidžiantys raštijos, dailės, fotografijos, numizmatikos, geologijos eksponatai, taip pat etnografijos daiktai bei tekstilė.
Lietuvoje įvedus krikščionybę, Raseiniai viena iš pirmųjų vietų kur pastatyta katalikų bažnyčia. Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia su buvusiu dominikonų vienuolynu užima bene svarbiausią vietą miesto kultūriniame gyvenime, ilgą laiką buvęs pagrindiniu tikėjimo, šviesos ir mokslo židiniu, tačiau permaininga ir sudėtinga Lietuvos istorija privertė išgyventi pakilimo ir nuosmukio laikus.
Miestas smarkiai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą, kurio metu buvo sunaikinta 90 proc. pastatų, tad šiandieniniai Raseiniai – pokarinis miestas. Mieste yra 3 tvenkiniai, prateka Raseikos upelis.
 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Loading map..