Senovės baltų gyvensenos stovykla "Tauro Guolis" 2014 m.

Šakių raj. Panemunių regioninis parkas

Telefonas: 866355985
El. paštas: tauroguolis@gmail.com


Įvertinimas

0 (0)
Stovykla skirta įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui. Tai išskirtinė, archaiška, istorinio tipo stovykla, sukurta pažintiniais mokomaisiais tikslais, remiantis istoriniais, archeologiniais šaltiniais, apimanti senovės baltų genčių gyvenseną iš X-XIII a. Stovyklos trukmė nuo sekmadienio vakaro 18:00 val., iki šeštadienio pietų 12:00 val. Tai daugiau kaip penkios paros įtempto, aktyvaus gyvenimo.

Stovyklos organizatorių tikslas, supažindinti vaikus ir jaunimą su senąja senovės baltų (lietuvių) kultūra, papročiais ir tradicijomis iš minimo laikotarpio. Supažindinti ne tik pasakojant žodžiais apie tuos laikus, o sudarant galimybes prie viso to prisiliesti gyvai ir viską patirtį pačiam žaidybinėje formoje.

Stovyklos organizatorių tikslas, tarsi perkelti stovyklos dalyvius 1000 m. į praeitį, su tikslu pažinti savo tautos šlovingą praeitį prieš Lietuvos valstybės susikūrimą. Tai laikai, kai žmonės viską kas reikalinga darėsi patys, arba mainėsi iš amatininkų ko nesugebėjo pasigaminti.

Visas stovyklos gyvenimas vyksta tokiomis pat sąlygomis, kaip tais gūdžiais istoriniais laikais. Aišku su būtinais, minimaliais šiandienos higienos reikalavimais (lauko tualetai, prausimasis tekančiu vandeniu tam skirtoje pašiūrėje, bei maudymasis upėje).

Stovyklos dalyviai gaus standartinius kostiumus (baltiniai, kelnės, apavas, diržas, apsiaustas), istorinius tradicinius rūbus, nešiotus baltų genčių minimais laikais.
Viskas kas naudojama stovykloje, įvairūs namų apyvokos daiktai, įrankiai yra pagaminti pagal archeologinius radinius, tiksliai pagal minimą laikotarpį, jog viskas būtų tikra.

Stovyklos metu, vaikai bus mokomi profesionalių amatininkų įvairaus amato (kalvystės, juvelyrikos, medžio apdirbimo, vyjimo iš vytelių, drabužių siuvimo, keramikos ir t.t.), taip pat tradicijų, švenčiant senąsias šventes (įrengiant laužus, pinant vainikus, mokinantis dainų ir šokių), gamtos pažinimo (pažintiniai, orientaciniai žygiai), senosios karybos paslapčių (sargyba, gynimasis, įvairios pasalos, koviniai žygiai, jojimas žirgu ir šaudymas lankais, arbaletais ir t.t.). Laukia įvairios senovinės rungtys ir žaidimai.

Stovykla bus aptverta ginybine siena (1 ha. teritorija), įrengtas sargybos bokštas, pastatytos įvairios pašiūrės ir pavėsinės įvairiems užsiėmimams bet kokiu oru.

Stovykloje ganysis senųjų veislių gyvuliai (karvė, žirgai, avys, ožkos ir kiti tų laikų gyvūnai). Mažiesiems stovyklos dalyviams laukia tikra atrakcija - mažasis šerniukas “knyslius”.

Miegojimas istorinėse palapinėse ant šieno.
Maitinimasis virš laužo katiluose gaminamas maistas (mėsa, įvairios kruopos, varškės sūris, duona, žuvis, daržovės, medus).

Šiais metais vaikai ir jaunuoliai grupuojami į grupes pagal amžių tam, jog kuo intensyviau su jais užsiimti. Pagal amžiaus grupes bus parenkami ir užsiėmimai.

STOVYKLOS KAINA IR REGISTRACIJA
Stovyklos dalyvio iki 18m. amžiaus kaina 350L., registruojantis į vieną iš devynių grupių, jei prisiregistruojama iki gegužės 1d., bei sumokant avansinį mokestį 50% sumos.

Registruojantis po gegužės 1d., kaina 400Lt.
Registruojantis po birželio 1d., kaina 450Lt.
Suaugusio stovyklos dalyvio kaina, registruojantis iki gegužės 1d. 250Lt., iki birželio 1d. 300Lt., vėliau 350Lt.

Mokant visą stovyklos kainą iš karto, iki gegužės 1d., bus išsiunčiamas kelialapis, kaip dovanų kuponas į stovyklą Tauro Guolis 2014m. registruotu laišku paštu, su dalyvio vardu ir pavarde.

Įsigyjant kelialapį 4 asmenų grupei su suaugusiu šeimos nariu ir mokant visą kainą iki gegužės 1d., kelialapio kaina tik 1000Lt.

Registruojantis į stovyklą grupei dalyvių (4-10) iki gegužės 1d., su atsakingu suaugusiu ne šeimos nariu, bet su gautais įgaliojimais, vienam dalyviui stovyklos kaina 300Lt., registracijos metu sumokant 50% bendros sumos.

Registracija atliekama e.p. tauroguolis@gmail.com, registracijos metu nurodomi visi dalyviai atskirai, vardas, pavardė, amžius, gyv. vieta (adresas), pasirinkta grupė, kontaktinis telef. nr. Registracija patvirtinama gavus pilną arba avansinį apmokėjimą.

REGISTRACIJA IKI RUGPJŪČIO 1d.Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..