Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos apsilankymo katedra
1870–1881 m. klebono kun. Antano Lesnevskio ir vikaro kun. Jono Siaurusaičio rūpesčiu Vilkaviškyje pastatyta mūrinė neoromaniško stiliaus bažnyčia. 1884 m. vysk. Juozapas Oleka ją konsekravo Švč. Mergelės Marijos Aplankymo titulu. 1926 m. įsteigus Vilkaviškio vyskupiją, ši bažnyčia tapo katedra.
Antrojo pasaulinio karo metu katedra beveik nenukentėjo: buvo apgriauti bokštai ir sienos, pramušti skliautai. Jos remontui būtų pakakę pusės metų, tačiau sovietinė valdžia katedros remontuoti neleido ir pabaigė ją griauti. Pamatai buvo užpilti žemėmis ir apaugo krūmais. Katedros vietoje įrengtas skveras.
Vilkaviškio vyskupijai atgavus pilną savarankiškumą, nuspręsta statyti naują katedrą ant senosios pamatų. Tai buvo nelengvas darbas, nes senasis katedros projektas neišlikęs. Naują statybos projektą parengė Dailės akademijos docentas J. Palaima, remdamasis senomis fotografijomis ir žmonių prisiminimais.
Parapijos klebonas kun. Vytautas Gustaitis ir architektų grupė, vadovaujama prof. Vytauto Nasvyčio, 1991 m. pradėjo katedros statybą. Tų pačių metų rugpjūčio mėnesį pašventinti pamatai. Pašventinimo iškilmėse, be vysk. Juozo Žemaičio MIC, dalyvavo šioje parapijoje darbavęsi Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius SJ ir Panevėžio vyskupas Juozas Preikšas. Į pamatą įdėta kapsulė su katedros istorija, pamatų projektu ir statytojų vardais. Vysk. Juozas Žemaitis MIC įmūrijo pirmą akmenį.
Ne tik parapijiečių, bet ir visos vyskupijos bei geradarių iš užsienio remiami darbai vyko gana sparčiai ir buvo baigti 1998 m. pirmoje pusėje. 1998 m. liepos 11 d. naująją Vilkaviškio katedrą konsekravo vysk. Juozas Žemaitis MIC, dalyvaujant Apaštaliniam Nuncijui arkivyskupui Erwin Josef Ender, Respublikos prezidentui J. E. Valdui Adamkui, Vilniaus ir Kauno arkivyskupams metropolitams Audriui Juozui Bačkiui ir Sigitui Tamkevičiui SJ, Paderborno (Vokietija) arkivyskupui Johannes Degenhardt, Kölno kardinolo augziliarui vyskupui Manfred Melzer, Elko (Lenkija) vyskupui Wojciech Ziembai, kitiems Lietuvos ir Lenkijos vyskupams, kunigams bei garbingiems svečiams ir minioms tikinčiųjų.
1998 m. rugpjūčio 23 d., švenčiant šv. Jono Krikštytojo Nukankinimo atlaidus, buvo perskaitytas dekretas, kuriuo kanauninkui Vytautui Gustaičiui Šventasis Tėvas suteikė garbės prelato titulą. Taip buvo įvertintas jo darbas atstatant sugriautą katedrą.
2001 m. rugsėjo 2 d. katedroje iškilmingai paminėtas Vilkaviškio vyskupijos 75-erių metų jubiliejus. Iškilmėse dalyvavo Lietuvos ir kaimyninės Lenkijos episkopatų, Seimų ir Vyriausybių, vyskupijos teritorijoje esančių apskričių, miestų ir rajonų valdžios atstovai, katalikiškųjų organizacijų nariai, kunigai, seserys vienuolės, Palaimintojo Jurgio Matulaičio kunigų seminarijos auklėtiniai ir gausi minia tikinčiųjų.
2003 m. liepos 6 d. pašventinti nauji katedros varpai, nulieti Lenkijoje, Kraševskių varpų liejykloje. Mažiausias pavadintas šv. Jono Krikštytojo, vidurinysis – šv. Antano ir šv. Juozapo, o didžiausias – Švč. Mergelės Marijos ir šv. Kazimiero vardu.
Šiokiadieniais mažasis varpas skamba prieš rytines Mišias, vidurinysis skelbia vidurdienį ir kviečia į vakaro Mišias, o per iškilmes gaudžia visi trys varpai kartu.
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia įrengta buvusioje cerkvėje, pastatytoje 1894 m. 1922 m. perduota katalikams. 1944 m., kai buvo nugriauta katedra, į šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčią perkeltos šventųjų relikvijos. Bažnyčia yra stačiatikių cerkvėms būdingos struktūros ir ašinės trijų dalių kompozicijos.
Šaltinis: http://www.vilkaviskisinfo.lt/
Artimiausi objektai
- Pramoginiai šuoliai parašiutu (~26.8 km)
- Nori išmokti senovinių amatų, susipažinti su viduramžių karyba, patirti puikių įspūdžių šaudant… (~34.4 km)
- Sutikime Naujus metus kaimo turizmo sodyboje „Suvalkiečio sodyba“ (~48.3 km)
- Sodyba „Margiškiai" įsikūrusi Šakių rajone, Margiškių kaime, kelio Nr. 184 Kiduliai - Ramoniškiai 6-ajame kilometre (nuo Kidulių… (~49.3 km)
- Kempingas, nakvynė, poilsis (~49.6 km)
- Nakvynė 15 žmonių, nedidelė salė, kubilas, pirtelė. (~50.6 km)
- 18 km nuo Kauno m. Pokiliai, poilsis, jubiliejai, vestuvės. (~54.1 km)
- Kaimo turizmo sodyba šventėms ir poilsiui ant Dusios ežero kranto. (~54.3 km)
- Ramus poilsis (~55.6 km)
- Baidarių nuoma Dubysos upėje ir visoje Lietuvoje. (~55.7 km)
Mobilaus kubilo nuoma Lazdijų, Alytaus, Marijampolės, Druskininkų rajonuose!
(~56.2 km)- Apsuptos miško, įsikūrusios ant nuostabiai gražaus Dubysos kranto Zalensų sodybos priima svečius visus metus. (~58.6 km)
- Apsuptos miško, įsikūrusios ant nuostabiai gražaus Dubysos kranto Zalensų sodybos priima svečius visus metus. (~58.7 km)
- Stovyklavietė „Dubysa“ įsikūrusi prie pat Dubysos kranto.Čia puikiai laiką praleis mažas draugų ar šeimos ratas. Svečiai galės pasimėgauti… (~59.8 km)
- Niekada negali žinoti ar tau patiks, kol pats neišbandai naujos pramogos. (~61 km)
- Naujas verslo klasės keturių žvaigždučių viešbutis „Daugirdas“ įsikūręs pačiame Kauno senamiestyje, Daugirdo gatvės ir Jėzuitų skersgatvio… (~61 km)
- Tai ne tik restoranas, bet ir Kauno senamiesčio kultūros centras, neoficialus klubas, smetoniško stiliaus „salionas“, kuriame susipina… (~61.2 km)
- Dviejų aukštų apartamentas senamiestyje, Rotušės aikštė (~61.3 km)
- Sveiki užsukę į „Buon Giorno” taverną, ši viena bendra erdvė skirta jaukiam ir nuoširdžiam bendravimui, pokalbiams, mintims, posmams ir… (~61.5 km)
- Pramoginė motociklų nuoma (~61.9 km)
Artimiausios lankytinos vietos
- Paežerių dvaro sodyba – unikaliausias Sūduvos krašto dvarų kultūros paveldo objektas, turintis istorinę, architektūrinę, urbanistinę…(~3.9 km)
Jono Basanavičiaus gimtoji sodyba ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas
Jonas Basanavičius gimė 1851m. lapkričio mėn. 23 d. septintą valandą vakare pusgyviu. (~7.6 km)- Unikalus liaudies skulptoriaus Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblis, suskurtas jo sodyboje…(~18.3 km)
- Aplankykime turintį savo istoriją ir tradicijas Pajevonį. Pajevonys, reto grožio Sūduvos kampelis, rūpestingai puoselėjamas ir…(~19.1 km)
- Lietuvos senovę primena rajone esantys didingi piliakalniai. Piliakalnių piliakalnis – tai buvusi V-XII a. gyvenvietė ir pilis su…(~20.1 km)
- Tai - žymiausia bažnyčia Šakių krašte, dar Zanavykų krašte garsėjanti šv. Onos atlaidais.(~24.1 km)
- Pirmoji koplytėlė Sintautuose pastatyta 1641 m. Vėliau, šiai sudegus, buvo pastatyta kita.(~26 km)
- Vištyčio regioninis parkas įkurtas 1992 metais. Jo tikslas – išsaugoti Suvalkų kalvyno kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei…(~30 km)
- Mažojo tako ilgis 2,4 km (rekomenduojamas pradinių klasių mokiniams, pagyvenusiems žmonėms), didžiojo tako ilgis 7 km (reikalauja iš…(~32.4 km)
- Zyplių dvarą XIX a. įkūrė Polocko gubernijos dvarininkas Jonas Barkovskis. Jis nemažai pelno gavęs iš prekybos mediena, buvęs gana…(~34.2 km)
- 1945 m. gegužės 16 dieną Kalniškės miške įvyko vienos iš didžiausių partizanų kautynių su…(~42.9 km)
Dambavaragio piliakalnis (arba Bambininkų piliakalnis, Ąžuolų ragas)
Iš šiaurės ir rytų piliakalnį juosia upelis. Šlaitai statūs, 6–7 m aukščio. (~44.5 km)- Kauno IX forto muziejus - vienas iš Kauno tvirtovės įtvirtinimų, šiuo metu geriausiai pritaikytas turistų lankymui.(~44.6 km)
- Apie 1842-1846 m. Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis ant aukšto Nemuno slėnio šlaito pastatė mūrinius vienaukščius dvaro…(~48 km)
- Šalia kelio Lekėčiai – Mikytai. Paėjus apie 200 m nuo Lekėčių girininkijos galima atsigaivinti tyru Didžiojo šaltinio vandeniu. (~48.3 km)
- Šalia Plokščių (Vaiguviškių) piliakalnio teka mažas Vaiguvos upelis, miestelyje pereinantis į natūralią Vaiguvos upę-gatvę. (~48.9 km)
- Simno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia pastatyta 1520 m. Tai vienintelė bazilikinė…(~49.1 km)