Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblis

P. Mašioto g. 42, Kudirkos Naumiestis, Šakių raj.

Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblis

Unikalus liaudies skulptoriaus Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblis, suskurtas jo sodyboje – bene vienintelis panašaus pobūdžio primityviojo liaudies meno pavyzdys Lietuvoje.

Milžiniškas skulptūras Pr.Sederevičius gamino iš cemento. Vietiniai žmonės sako, kad savamokslis skulptorius lipdė tuos žmones, kurie jam buvę autoritetai: Vytautas Didysis, Vincas Kudirka, JAV viceprezidentas Kenedis, Darius ir Girėnas, Juozas Tumas-Vaižgantas, Pranas Dailidė, Pranas Vaičaitis ir kiti.

Jį žavėjo žirgai, todėl kiemo centre iš cemento išdygo milžiniškas Pegasas, kiti herojai taip pat buvo užsodinti ant arklių. Pr.Sederevičius lipdydamas iš cemento arklį savo kieme trims dienoms įkurdindavo pasiskolintą gyvulį. Jį šerdavo, glostydavo, grožėdavosi ir kurdavo skulptūrą. Žmonės pasakoja, kad didžiausio arklio skulptūroje yra įmūrytas prieš daug metų vienoje sodyboje sudegęs motociklas BMW su priekaba: priekaba arklio pilve, o visos kitos detalės panaudotos kitose betoninio arklio dalyse.

Prano Sederevičiaus, sukūrusio milžiniškas skulptūras iš betono, jau nebėra tarp gyvųjų. Anapilin iškeliavo ir jo žmona. Ji mirė kankinama artrito šaltoje lovoje, kurią jai vyras kadaise išliejo iš cemento. Vietos žmonės prisimena, kad kambaryje stovėjo iš betono nulietas stalas, spinta ir kiti baldai.

Dabar P.Sederevičiaus name gyvena miestelio pedagogai Vizbarai. Jie nepyksta, kad kieme apie skulptūras nuolat sukiojasi turistai. Naujieji šeimininkai retkarčiais ir patys išeina į kiemą, pasakoja lankytojams apie skulptūras ir jų autorių.

Informacijos šaltinis: www.tic.sesupe.lt 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..