Šv. Liudviko Romos Katalikų bažnyčia
Ryškiausias baroko architektūros pavyzdys Latgaloje. 1755 metais pagal italų architekto Parako projektą buvo pradėta statyti akmeninė katalikų bažnyčia. Ši bažnyčia turėjo būti Infliantijos vyskupo rezidencija, tačiau kai 1772 metais Latgala buvo prijungta prie Rusijos, to nenutiko. Pagrindiniai statybos darbai buvo pabaigti 1767 metais. Bažnyčia pavadinta Šv. Liudviko garbei. Kraslavos bažnyčios 1760 - 1762 metais vidaus apdailą rinko italų dailininkas Filipas Kastaldi (1730 - 1814), dirbęs su įvairiais meniniais žanrais ir technika. Bažnyčioje jis sukūrė freskų ciklą - centrinio ir šoninių altorių įvaizdį. Centrinio altoriaus paveikslo siužetas buvo susijęs su kai kuriais kryžiaus karų epizodais - prieš leisdamasis į Kryžiaus kelią, Šv. Liudvikas gavo arkivyskupo palaiminimą. Galerijoje yra du XVIII amžiaus 60-tų metų portretai. Tai Kraslavos katalikų bažnyčios įkūrėjų ir steigėjų - Konstantino Liudviko Pleterio ir Augustos Pletere (mergautinė pavardė Oginskė) portretai. Šių paveikslų dailininkas yra italas Filipas Kastadi, kuris dirbo Lenkijoje ir yra žinomas kaip Kraslavos bažnyčios freskų autorius. Kalbant apie Kraslavos katalikų bažnyčią ir jos svarbą tiek tolimiems, tiek artimiems kaimynams, reikėtų išskirti kankinio Švento Donato relikvijas, kurios pritraukia piligrimus ir paverčia Kraslavą antra pagal svarbą (po Aglonos) piligrimystės vieta. 1790 metais, tarpininkaujant Pijui VI, buvo įvesta Šv. Donato šventė, perkurią buvo atleidžiamos visos nuodėmės ir ji švenčiama pirmąjį sekmadienį po Šv. Petro dienos. Dėl didelio tikinčiųjų antplūdžio Šv. Donato dieną, buvo būtina įrengti atskirą koplyčią. Grafienė Augusta Pletere šiam tikslui paaukojo pinigų. Rytinėje bažnyčios pusėje buvo pastatyta koplyčia. 1941 metų vasarą, traukiantis Raudonajai armijai, vietos ateistai padegė bažnyčią. Sudegė Šv. Donato altorius ir vargonai, tačiau pagrindinis bažnyčios altorius su unikaliu paveikslu buvo išgelbėtas.
Artimiausi objektai
- Viešbutis „Aukštaitija“ įsikūręs pačiame Visagino miesto centre, šalia jo pastatytas prekybos centras, keli bankai, tarpmiestinių autobusų… (~56.4 km)
- Patogi šiuolaikinių svečių namų padėtis Aukštaitijos nacionalinio parko regione, Visagino miesto pakraštyje, 800 m nuo ežero, ramioje miško… (~56.5 km)
- Pirtis yra Gražutės regioninio parko viduryje, prie Ūparto ežero. Sodyba yra atokiame Tiltiškių kaime, nuo pagrindinio kelio nutolusi 2 km,… (~71 km)
- Baidarių nuoma Šventosios, Nikajos, Būkos ir Kiaunos upėmis. Baidarių žygių organizavimas Rytų Aukštaitijoje. (~73 km)
- Nakvynė Zarasų rajone. Stovyklavietėje teikiama apgyvendinimo paslauga. Stovyklavietė yra įsikūrusi jaukiame gamtos kampelyje ežeringame… (~74.4 km)
- Vasaknų dvaro sodyba, įsikūrusi ant Vasaknų ežero pakrantės - tai Jūsų ypatingų švenčių vieta, kur kiekvienas Jūsų svečias jausis svarbus;… (~89.2 km)
- Tai šeimyninio poilsio sodyba skirta vienos - dviejų šeimų poilsiui. Sodyba supa švariausias Aukštaitijos ežeras - Baluošas. (~89.7 km)
- Drūtūnai – aktyvus poilsis gamtoje. Ignalinos rajone, nuostabios gamtos, ežerų bei upių apsuptyje įsikūrusi didelė, puikiai išpuoselėta… (~94.6 km)
- Baidariu nuoma. Maršrutai Aukštaitijos upėmis Būka - Kiauna - Lakaja - Žeimena! Baidarių žygiams rezervuojame kaimo sodybas, pirtis,… (~95.5 km)
- (~96.8 km)
- Jaukus pirtelių kompleksas, ABU kavinė, boulingo-biliardo klubas, salės seminarams, banketams,… (~97.5 km)
- Sodybos nuoma (~99.6 km)
- (~100.1 km)
- (~104.3 km)
- (~104.3 km)
- (~108.9 km)
- (~110.8 km)
- Vila „Santa Barbara“ kviečia švęsti savo šeimos šventes ir patikėti savo rūpesčius mums! (~123.1 km)
- Kaimo turizmo sodyba priimanti svečius ištisus metus (~125.4 km)
- Poilsis, stovyklos, vaikų stovyklos, poilsio bazė „Rūta“, kaimo turizmas, apgyvendinimas, furšetai (~131.5 km)
Artimiausios lankytinos vietos
- Kraslavos istorijos ir meno muziejus yra pilies parke. Muziejuje yra didelė kolekcija - 17800…(~0 km)
- Kraslava laikoma miestu nuo 1923 metų. Gyventojų skaičius 2000 metais buvo - 11998 žmonės. Šis miestas yra netoli Baltarusijos sienos.…(~0.4 km)
- Tai keramika su savo šimtametėmis tradicijomis, formomis ir apdaila, kurios būdingos tik Latgalos kraštui. Reikia pripažinti, kad…(~1 km)
- Toje vietoje, kur prasideda Latvija, o Dvina tampa Daugava, pati Motulė Gamta pasirūpino, kad visa jos dovanota energija, sveikata ir…(~5.4 km)
- Žirgynas „Klajumi" yra peizažų saugomoje vietovėje Augšdaugava (Augšdaugava - viršutinė…(~8.8 km)
- Seniausia Latgalos parapija yra Indrice. Bažnyčios amžius - daugiau nei 200 metų. Virš…(~10.5 km)
- Slutiškių kaimas randasi Daugavos krašto Naujienės valsčiaus teritorijoje, dešiniame Daugavos krante, Markovo piliakalnio papėdėje.…(~17.7 km)
- Velnio ežeras (Čertoks) – vienas iš švariausių Latvijos ežerų, jis traukia savo mėlynai žaliu skaidriu vandeniu ir keistais…(~22 km)
- Caro Jėzaus kalnas yra unikalus skulptūrų kompleksas, kuris buvo atidarytas 2006 metais, dviejų kilometrų atstumu nuo Aglonos…(~26.7 km)
- Dinaburgo pilis stovi dešiniame Daugavos krante, maždaug 18 km aukščiau palei upę nuo…(~26.9 km)
- Gamtos parkas „Dauguvos vingiai“ įsikūrė Daugavos slėnio teritorijoje, kurios plotas 120 kv. km nuo Kraslavos sienos iki Naujienės. (~27.3 km)
- Ekspozicija (muziejus) randasi pačiame Aglonos centre.(~27.5 km)
- Pakilus į 24 m aukščio apžvalgos bokštą, galima pasigrožėti gražiais kraštovaizdžiais ir vaizdingais Daugavos vingiais iš paukščio…(~28.1 km)
- Pašnekėkite apie duoną, apie jos gamybos procesą: paragaukite šviežios duonos, pasimėgaukite žolelių arbata. Galite taip pat…(~28.4 km)
- Valstiečių ūkis „Viesturi" savo darbą pradėjo 1989 metais, kaip sodybinis 24 ha ūkis. Ūkį…(~29.1 km)
- Įdomi kelionė su pripučiamais plaustais Daugavos upe, pažįstant Daugavos upės vaizdingą senovinį slėnį. (~29.2 km)
- Viškių Šv. Jono krikštytojo Katalikų bažnyčia buvo pastatyta 1908-1925 metais. (~29.8 km)
- Berzgalės medinė bažnyčia – viena iš seniausių medinių Latvijos bažnyčių. (~30 km)
- Vienas iš nuostabių Latgalos perlų saugomas Dagdos krašte. Mažo miesto istorijos centras su 20 amžiaus namais iš raudonų plytų arba…(~32.5 km)
- Šis kaimo dvaras - etnografinis muziejus, įsikūręs Andrupenės kaime, Latgaloje. Jis įdomus tiek dideliems, tiek mažiems - kiekvienas…(~35.2 km)