Lentvario dvaro parkas ir dvaro sodyba

Lentvaris

Lentvario dvaro parkas ir dvaro sodyba

Nuo XVII a. minimas Litovariškių (Landvarovo) dvaras, iš kurio vėliau, gal jau XIX a., atsirado Lentvario vietovardis. Manoma, kad pirminis dvaro pavadinimas kilęs iš asmenvardžio.

XIX a. Lentvario apylinkės priklausė grafams Tiškevičiams, kurie čia pasistatė anglų neogotikos stiliaus rūmus, prie jų sodino didelį parką, sukurtą žymaus kraštovaizdžio architekto Andrė.

Lentvario parkas (per 20 ha ploto) išplėtotas kalvų keteroje, želdiniais vainikuojančioje dirbtinai patvenkto ežero taurę, o kitu šlaitu vaizdingai leidžiasi į Saidės upelio ir didžiulio ežero slenį.

Reljefas, vandenys ir vaizdingieji šlaitų pušynai tiesiog meistriškai sukomponuoti, darniai susiejant su pastatų ansambliu. Į šiaurę nuo ūkinio sektoriaus telkšančiame tvenkinyje prasideda kaskadinis upeliukas; tekantis per du mažus tvenkinius ir krintantis nuo stačių dirbtinių uolų.

Pasivaikščiojimo takų posūkiuose atsiveria gražūs vaizdai, įdomios perspektyvos. Įkalnėse iškloti skaldytų arba tašytų akmenų laipteliai. Kai kur iš betono padarytos atraminės šlaitų uolos. Įdomus viadukas su požemine ola, kuriai suteiktas natūralus gamtiškas vaizdas. Šalia ūkinio keliuko, iš stambių lauko riedulių įrengtas krioklys.  

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..