Gražutės regioninis parkas

Laisvoji aikštė 14, LT-32216, Salakas, Zarasų r.

Gražutės regioninis parkas

Gražutės regioninis parkas

Gražutės regioninis parkas

Gražutės regioninis parkas

Gražutės regioninis parkas

Gražutės regioninis parkas - tai Baltijos aukštumų ledyninės praeities geoparkas. Parko teritorijoje paplitusios ledyno pakraštyje ir ledyno tirpsmo vandenų nutekėjimo vietoje susidariusios reljefo formos: tai ištisi kalnagūbriai, pavienės moreninės kalvos, įdomios glacialinės rinos su gausiais ežerais, gilios termokarstinės daubos su nedideliais ežerėliais, vingiuoti upių slėniai su terasomis, smėlingi zandriniai laukai su kopų fragmentais. Išskirtinis Gražutės regioninio parko bruožas – malonus keliaujančio akiai miškingas ežerų kraštovaizdis.

Su unikaliu parko kraštovaizdžiu, gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis galima susipažinti Gražutės regioninio parko Lankytojų centre, lankantis pažintiniuose takuose, keliaujant vandens ir dviračių trasomis. Nakvynę parke taip pat galite rinktis vienoje iš stovyklaviečių ar jaukioje kaimo turizmo sodyboje.

Lankytojų centras - tai vartai į Gražutės regioninį parką, vieta kurioje geriausia suplanuoti ir pradėti savo šeimos, draugų ar kolektyvo kelionę. Lankytojų centre teikiama profesionali, visapusiška informacija apie Gražutės regioninio parko lankytinas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, kraštovaizdį ir biologinę įvairovę. Jums bus suteikta informacija apie muziejus, amatų centrus, pažintinius takus, vandens ir dviračių trasas, stovyklavietes, kaimo turizmo sodybas, maitinimą, bei įvairias aktyvaus poilsio galimybes Gražutės regioniniame parke. Lankytojų centre savo kelionei galite užsisakyti gidą ar edukacinio užsiėmimo vadovą.
Lankytojų centre įrengta Gamtos edukacinė ekspozicija - profesionalų sukurtas interjeras, mokslininkų ir parko specialistų išradingai pateikta informacija apie gamtos ir kultūros paveldo objektus, parko kraštovaizdį ir biologinę įvairovę nustebins net visko mačiusius keliautojus. Ekspozicija žadina kūrybiškumą, vaizduotę ir norą pažinti regioninį parką. Joje pristatoma Lietuvos saugomos teritorijos, ledynmečio suformuotas regiono reljefas, , sudėtingas Šventosios upės aukštupys, unikalus savo vandens svyravimu Švento ežeras, sudėtingiausią kranto konfigūraciją turinčios Antalieptės marios. Ekspozicijoje rasite Lietuvos akmenų, pasaulio mineralų ir brangakmenių kolekcijas.

Gražutės regionio parko direkcija
Laisvoji aikštė 14, LT-32216, Salakas, Zarasų r.
Tel. (8~385) 59426,
Lankytojų centro tel.
(8~682) 33041, (8~385) 59426
Faks. (8~385) 59425,
El.Paštas: parkas@grazute.lt
www.grazute.lt

 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..