Zarasų energetikos muziejus

Tiltiškių kaimas, Salako seniūnija, LT-4780 Zarasų rajonas.

Zarasų energetikos muziejus

Į muziejų galima patekti važiuojant keliu Salakas-Zarasai per Gražutės mišką arba plaukiant Šventosios upe.
Muziejus įsikūręs Tiltiškių vandens malūne.
Tel.: (8 ~ 385) 45 572, (8 ~ 385) 30 890
Dviaukštis akmeninis Tiltiškių malūnas pastatytas 1936 metais ant Šventosios upės kranto. Malūnas tris dešimtmečius veikė naudodamas Šventosios upės vandens jėgą. Vėliau malūno girnas jau suko elektros srovė. 1986 m. restauruotame ir sutvarkytame malūne buvo atidarytas Zarasų energetikos muziejus. Muziejaus rinkinį sudaro daugiau kaip 2 000 eksponatų, bylojančių ne tik apie Zarasų krašto, bet ir visos Lietuvos energetikos kelią nuo balanos gadynės iki Ignalinos atominės elektrinės. Dalis ekspozicijos išdėstyta dvejose lauko aikštelėse, kuriose eksponuojami elektros tiekimo linijų atraminiai stulpai, transformatorinės pastotės, senoviški energetikos įrenginiai iš senų vandens malūnų. Kita ekspozicijos dalis – malūno viduje. Ekspozicijose rodomi senieji ir naujesni šviesos šaltiniai: savadarbės ir gamyklinės kaimo žibalinės, balanos gadynę menantis „diedas", žvakidės, žvejų, šiltnamių ir kitokios lempos, elektros lemputės – nuo pačių didžiausių iki miniatiūrinių, telpančių žmogaus skrandyje ir kraujagyslėse, ryšių, radiotechnikos bei kitokio pobūdžio lempos, sukeliančios ne tik švytėjimą, bet skleidžiančios rentgeno, kvarco, baktericidinius spindulius.
 

Gražutės regioninis parkas

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Lankytojas 2014-09-26 12:10
Sveiki,

Vakar (2014-09-25) teko lankytis muziejuje. Šiuo metu jis yra apleistas ir uždarytas. Nežinau kada tai įvyko, bet panašu daugiau negu prieš metus. Bandžiau skambinti nurodytais ant durų telefonais, nepavyko susiekti.

Nuvažiuoti galima ten nebent apsižvalgimui.
Zina 2015-06-01 09:31
Laba diena.

Šių metų paskutinį pavasario savaitgalį (2015-05-29/30/31) keliavome po Zarasų kraštą. Lankėme puikius gamtos, kultūros paveldo objektus.
Labai nemaloniai nustebino vis dar nurodomas lankomiausių objektų sąraše Zarasų energetikos muziejus. Jis visiškai apleistas, neveikianis - tiesiog graudus vaizdelis. Nejaugi jis neturi šeimininko ir niekam nereikalingas...
Vilija 2017-09-25 15:10
Sveiki, gaila, kad informacija apie Tiktiškių vandens malūną nėra atnaujinta jau daugelį metų. Šis malūnas buvo apleistas ilgą laiką, tačiau šiuo metu jis išgyvena renesansą. Dabar čia veikia senųjū radijo aparatų paroda bei organizuojami privatūs renginiai. Dėl daugiau informacijos teiraukitės telefonu +37066785555.

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..