Šavašos pažintinis takas
Šavašos pažintinis takas - tai 1,5 km pėsčiūjų takas palei Šavašos upę. Norėdami aplankyti šias vietas, atvažiavę nuo Daugailių į Antalieptę, prieš pat tiltą per Šventosios upę sukite į dešinę.
Šavaša – ypatinga Lietuvos upė. Jos slėnio vaizdingiausia atkarpa pačiame žemupyje, kuriame įrengtas Šavašos pažintinis takas. Čia upės slėniai – svaiginančio aukščio, o vandenys krenta net 11 metrų kas vieną kilometrą. Kaip tikroje kalnų upėje! Šavašos kintanti nuotaika ir malonus čiurlenimas pavergs kiekvieno keliautojo širdį, o aukšti slėniai, kraštovaizdis svaigins ir reikalaus šiek tiek jėgų ir turistinių įgūdžių. Atkreipkite dėmesį į informacinius stendus, kuriuose yra visa kelionėje jums reikalinga informacija apie nuostabią Šavašos upę ir jos aplinkąš Bet tai dar ne viskas – tarp aukštų upės slėnių XVI a. buvo pasislėpusi senovės lietuvių šventykla. Jos liekana – Lūžų akmuo su dubeniu, laukia norinčių pažinti praeitį keliautojų. O kai pavargsite, meilės salelė čiurlenančiame upės vingyje suteiks ramybę ir palaimą. Tako gale įrengta "Zuikių" mokykla – puiki vieta aptarti take patirtus įspūdžius.
Stotelės:
Bebrynė
Tikslas – supažindinti su upinio bebro (Castor fiber L.) ekologija, reikšme. Stotelėje matomi bebrų veiklos požymiai: užtvanka, patvanka, nugraužti medžiai.
Kertinė miško buveinė
Tikslas - pristatyti kertinių miško buveinių sąvoką ir reikšmę. Stotelėje pateikiami potencialios kertinės miško buveinės požymiai: status mišku apaugęs šaltiniuotas upės šlaitas, seni nuvirtę medžiai. Galima aptikti indikatorinių rūšių: žvakidėlį ir kt.
Lūžų miškas
Tikslas- supažindinti su apsaugine upės šlaite augančio miško reikšme, pateikti miškotvarkinę informaciją apie Lūžų miško masyvą. Stotelėje supažindinama su Lūžų miško medžių įvairove, griova.
Petrografinė
Tikslas- supažindinti su upės šlaite esančių riedulių kilme ir sudėtimi.
Nagrinėjant petrografinę uolienų sudėtį, pristatomi stotelėje ir tolėliau esantys rieduliai.
Geomorfologinė
Tikslas-supažindinti su upės šlaito geologine sandara. Stotelėje upės šlaite eksponuojama išgrauža ir jos vagoje atsivėrusios moreninės nuogulos.
Fliuvialinė
Tikslas- supažindinti su upės pagrindinėmis sąvokomis ir Šavašos upės pagrindiniais bruožais. Stotelėje eksponuojamas upės vingis ir vagoje atsiveriantys rieduliai.
Kaip atsirado akmenys?
Tikslas – pateikti informaciją apie akmens panaudojimą ir akmens vietą lietuvių mitologijoje. Stotelėje matyti buvusios sodybos pastatų akmeninių pamatų liekanos.
Artimiausi objektai
- Baidarių nuoma Šventosios, Nikajos, Būkos ir Kiaunos upėmis. Baidarių žygių organizavimas Rytų Aukštaitijoje. (~1.5 km)
- Pirtis yra Gražutės regioninio parko viduryje, prie Ūparto ežero. Sodyba yra atokiame Tiltiškių kaime, nuo pagrindinio kelio nutolusi 2 km,… (~5.2 km)
- Nakvynė Zarasų rajone. Stovyklavietėje teikiama apgyvendinimo paslauga. Stovyklavietė yra įsikūrusi jaukiame gamtos kampelyje ežeringame… (~6.6 km)
- Viešbutis „Aukštaitija“ įsikūręs pačiame Visagino miesto centre, šalia jo pastatytas prekybos centras, keli bankai, tarpmiestinių autobusų… (~19 km)
- Patogi šiuolaikinių svečių namų padėtis Aukštaitijos nacionalinio parko regione, Visagino miesto pakraštyje, 800 m nuo ežero, ramioje miško… (~19.9 km)
- Tai šeimyninio poilsio sodyba skirta vienos - dviejų šeimų poilsiui. Sodyba supa švariausias Aukštaitijos ežeras - Baluošas. (~21 km)
- Vasaknų dvaro sodyba, įsikūrusi ant Vasaknų ežero pakrantės - tai Jūsų ypatingų švenčių vieta, kur kiekvienas Jūsų svečias jausis svarbus;… (~24.7 km)
- (~26.1 km)
- Jaukus pirtelių kompleksas, ABU kavinė, boulingo-biliardo klubas, salės seminarams, banketams,… (~27 km)
- Baidariu nuoma. Maršrutai Aukštaitijos upėmis Būka - Kiauna - Lakaja - Žeimena! Baidarių žygiams rezervuojame kaimo sodybas, pirtis,… (~28.8 km)
- Drūtūnai – aktyvus poilsis gamtoje. Ignalinos rajone, nuostabios gamtos, ežerų bei upių apsuptyje įsikūrusi didelė, puikiai išpuoselėta… (~29.1 km)
- (~32.5 km)
- Sodybos nuoma (~33.7 km)
- (~33.9 km)
- (~36.2 km)
- (~36.9 km)
- (~38.8 km)
- Vila „Santa Barbara“ kviečia švęsti savo šeimos šventes ir patikėti savo rūpesčius mums! (~50 km)
- Poilsis, stovyklos, vaikų stovyklos, poilsio bazė „Rūta“, kaimo turizmas, apgyvendinimas, furšetai (~59.2 km)
- „SPA Hotel Belvilio“ viešbutis – tai modernumo ir gamtos grožio vienas kitą papildanti vienovė, galinti pasiūlyti nuostabų gamtos peizažą,… (~59.3 km)
Artimiausios lankytinos vietos
- Salakas - tai bene gražiausias Aukštaitijos miestelis garsus savo akmenine bažnyčia, vertingas…(~0.1 km)
- Lankytojų centre įsikūręs Vidos Žilinskienės „Jūrų muziejus“ yra bene labiausiai nuo vandenyno…(~0.1 km)
- Gražutės regioninis parkas - tai Baltijos aukštumų ledyninės praeities geoparkas.(~0.1 km)
- Dėl kalvoto reljefo, gausybės ežerų, tyro vandens, gražių dar nepaliestos gamtos vaizdų šis…(~0.1 km)
- Gražutės regioniniame parke greta vieno didžiausio šalies ežerų Luodžio, įsuptas į žalių pušynų mundurą įsikūręs turistams įdomiausias…(~0.5 km)
- Gražutės regioniniame parke statyti palapines ir kurti laužus galima tik tam skirtose vietose…(~0.5 km)
- Gražutės regioniniame parke tarp Parsvėto ir Parsvėtaičio ežerų pastatytas Dūkšto dvaras – vėlyvojo klasicizmo laikotarpio…(~0.6 km)
- Į muziejų galima patekti važiuojant keliu Salakas-Zarasai per Gražutės mišką arba plaukiant Šventosios upe.(~5.7 km)
- Takas įrengtas šalia Degučių miestelio ošiančiame šimtametyje pušyne. (~10 km)
- Aplink Samanio ežerą išsibarstę net 4 piliakalniai: Putrakalnis, Dūkštelių, Pasamanės ir Sokiškių. (~10.8 km)
- Baltriškės - vos 6 km į šiaurės rytus nuo Degučių (kelias Degučiai – Dusetos). (~14.7 km)
- Kasdamas sultigą obuolį, šiandien retas susimąsto, kad šis obuolys buvo atrastas butent profesoriaus Adomo Hrebnickio, kurio muziejus…(~15.4 km)
- Yra už poros šimtų metrų nuo Tauragnų - Kazitiškio vieškelio. Akmuo yra nupjauto kūgio formos, jame iškalti vos įžiūrimi metai - 1860. (~19.2 km)
- Apie šį kaimą randame duomenų 1798 m. Kaime labai mėgdavę dainuoti. Kraštotyrininkai surinko per 200 dainų dainuotų šiame kaime. (~19.8 km)
- Šiuo metu gyvena apie 15 nuolatinių gyventojų. Pirmos žinios apie šią vietovę sutinkamos 1554 m. (~20.8 km)
- Pasak padavimo senų senovėje į šias apylinkes užklydo lietuvių karžygių būrys, vedamas Rigimanto ir jį lydėjusio kanklininko. Užėjus…(~22.1 km)
- Regioninis parkas įsteigtas 1992 m. siekiant išsaugoti unikalioje dubaklonių sankirtoje susiformavusį Sartų ežero kraštovaizdį, jo…(~26.3 km)
- Prie gražuolio Alaušo ežero stovi Bikuškio dvaro pastatai.(~28.8 km)
- 1794 m. Antazavės miestelio viduryje buvo pastatyta medinė bažnyčia ir jai suteiktas Dievo Apvaizdos titulas. Jos statybą finansavo…(~29 km)
- Daug poilsiautojų privilioja Klovinių tvenkinys ir Vestuvių kalnelis.(~32.5 km)
Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!