Šavašos pažintinis takas

Salakas, Zarasų raj.

Šavašos pažintinis takas

Šavašos pažintinis takas

Šavašos pažintinis takas - tai 1,5 km pėsčiūjų takas palei Šavašos upę. Norėdami aplankyti šias vietas, atvažiavę nuo Daugailių į Antalieptę, prieš pat tiltą per Šventosios upę sukite į dešinę.
Šavaša – ypatinga Lietuvos upė. Jos slėnio vaizdingiausia atkarpa pačiame žemupyje, kuriame įrengtas Šavašos pažintinis takas. Čia upės slėniai – svaiginančio aukščio, o vandenys krenta net 11 metrų kas vieną kilometrą. Kaip tikroje kalnų upėje! Šavašos kintanti nuotaika ir malonus čiurlenimas pavergs kiekvieno keliautojo širdį, o aukšti slėniai, kraštovaizdis svaigins ir reikalaus šiek tiek jėgų ir turistinių įgūdžių. Atkreipkite dėmesį į informacinius stendus, kuriuose yra visa kelionėje jums reikalinga informacija apie nuostabią Šavašos upę ir jos aplinkąš Bet tai dar ne viskas – tarp aukštų upės slėnių XVI a. buvo pasislėpusi senovės lietuvių šventykla. Jos liekana – Lūžų akmuo su dubeniu, laukia norinčių pažinti praeitį keliautojų. O kai pavargsite, meilės salelė čiurlenančiame upės vingyje suteiks ramybę ir palaimą. Tako gale įrengta "Zuikių" mokykla – puiki vieta aptarti take patirtus įspūdžius.

Stotelės:

Bebrynė

Tikslas – supažindinti su upinio bebro (Castor fiber L.) ekologija, reikšme. Stotelėje matomi bebrų veiklos požymiai: užtvanka, patvanka, nugraužti medžiai.

Kertinė miško buveinė

Tikslas - pristatyti kertinių miško buveinių sąvoką ir reikšmę. Stotelėje pateikiami potencialios kertinės miško buveinės požymiai: status mišku apaugęs šaltiniuotas upės šlaitas, seni nuvirtę medžiai. Galima aptikti indikatorinių rūšių: žvakidėlį ir kt.

Lūžų miškas

Tikslas- supažindinti su apsaugine upės šlaite augančio miško reikšme, pateikti miškotvarkinę informaciją apie Lūžų miško masyvą. Stotelėje supažindinama su Lūžų miško medžių įvairove, griova.

Petrografinė

Tikslas- supažindinti su upės šlaite esančių riedulių kilme ir sudėtimi.
Nagrinėjant petrografinę uolienų sudėtį, pristatomi stotelėje ir tolėliau esantys rieduliai.

Geomorfologinė
Tikslas-supažindinti su upės šlaito geologine sandara. Stotelėje upės šlaite eksponuojama išgrauža ir jos vagoje atsivėrusios moreninės nuogulos.

Fliuvialinė

Tikslas- supažindinti su upės pagrindinėmis sąvokomis ir Šavašos upės pagrindiniais bruožais. Stotelėje eksponuojamas upės vingis ir vagoje atsiveriantys rieduliai.


Kaip atsirado akmenys?

Tikslas – pateikti informaciją apie akmens panaudojimą ir akmens vietą lietuvių mitologijoje. Stotelėje matyti buvusios sodybos pastatų akmeninių pamatų liekanos.

Gražutės regioninis parkas
 

Artimiausi objektai


Artimiausios lankytinos vietos

Komentarų kol kas nėra. Būkite pirmas!

Palikite komentarą

1
Prašome užpildyti visus privalomus laukus.
  • Vardas*
  • El. paštas*

    (nebus publikuojamas)
  • Tinklapis
  • Komentaras*
Loading map..